Ile kosztują implanty w Warszawie? Sprawdzamy!

Estimated read time 3 min read

Implanty to świetny sposób na uzupełnienie uzębienia tak, by ingerencja stomatologiczna była całkowicie niedostrzegalna dla osób postronnych. Funkcjonowanie z implantami pozwala na nowo szeroko się uśmiechać oraz przeżuwać. Dowiedz się, czym dokładnie jest implant stomatologiczny oraz ile kosztuje implant zęba w Warszawie.

Co to są implanty zębowe?

Implant stomatologiczny składa się ze śruby, łącznika oraz korony. Śrubę wszczepia się w szczękę pacjenta, a po upływie określonego czasu złącza się ona z kością, dlatego jest w stanie zastąpić naturalny korzeń zęba. Wszczepienie implantu to szansa na uzupełnienie braków w naturalnym uzębieniu pacjenta w pełni estetyczny sposób. Zapobiega to też przesuwaniu się pozostałych zębów oraz zanikowi kości, do którego dochodzi w momencie, w którym zbyt długo funkcjonujemy bez jednego (lub kilku) zębów. Implantami można uzupełniać zarówno pojedyncze, jak i mnogie braki.

Ile kosztuje implant zęba w Warszawie?

Cena implantów zębowych jest zależna przede wszystkim od rodzaju implantu oraz miasta i gabinetu, w których wykonujemy zabieg. Do wyboru mamy zazwyczaj implanty tytanowe oraz cyrkonowe. Oba tworzywa doskonale łączą się z kością, z tym że drugi wspomniany materiał nieco lepiej imituje naturalny kolor tkanki. Cena zabiegu zwykle wynosi około 2500 złotych, jednak nie wlicza się w nią odbudowa protetyczna, czyli korona. Całe postępowanie implantologiczne może kosztować jednak o wiele więcej. Jeśli przypadek pacjenta jest wymagający, zachodzi konieczność zastosowania nietypowych metod czy dodatkowych oddziaływań takich jak augmentacja kości. Można przeprowadzić ją, używając materiału pochodzącego od samego pacjenta, innego dawcy, ksenograftu czy materiałów alloplastycznych.

Czy implanty są bezpieczne?

Implanty stomatologiczne to bezpieczna metoda uzupełniania braków w uzębieniu pacjenta. Sporadycznie zdarza się, że implant może się nie przyjąć, jednak są to rzadkie przypadki. Wówczas, w przypadku ponownej implantacji najczęściej udaje się zakończyć leczenie z powodzeniem. Nawet 95% wszczepionych implantów nie zostaje odrzucona w ciągu pierwszych 5 lat od przeprowadzenia leczenia. Materiały stosowane podczas zabiegów są w pełni bezpieczne, nie wywołują alergii i podrażnień, a także są komfortowe w użytkowaniu. Działania implantologiczne prowadzone przez doświadczonych lekarzy są w pełni bezpieczne pod warunkiem przeprowadzenia wnikliwej diagnostyki, analizy stanu zdrowia pacjenta oraz potencjalnych przeciwwskazań do podjęcia leczenia. Szeroko zakrojoną diagnostykę w celu wszczepienia implantu stomatologicznego w Warszawie przeprowadzają między innymi lekarze z gabinetów Dental Fraternity.

Jak przebiega zabieg wszczepienia implantu zębowego?

Wszczepianie implantów rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu i dokonania oględzin jamy ustnej pacjenta. W tym czasie lekarz ocenia także, czy u konkretnej osoby możliwe jest leczenie implantologiczne. Jeśli nie, należy poprzedzić podejmowane działania stosownym przygotowaniem np. regeneracją kości czy usunięciem zęba, w którego miejsce ma być wstawione uzupełnienie. Zabieg rozpoczyna się od wszczepienia implantu, czyli śruby w tkanki pacjenta. Następnie konieczne jest przejście okresu regeneracji i zrośnięcia się materiału z kością. Dalej odsłania się implant, aplikuje śrubę gojącą i zakłada wykonaną na zamówienie koronę, która pasuje do pozostałych zębów.